خرید بازی Minecraft Bedrock Edition برای PS4 کارکرده

  • یک نفره - دو نفره - split-screen
  • سندباکس - بقا - VR
  • مناسب برای ۷ سال به بالا
ادامه مطلبShow less
0 تومان
موجود است
مرجع:
595
توضیحات

بازی Minecraft یک بازی ویدیویی سندباکس است که توسط مارکوس ناچ پرسون، بازی‌سازسوئدی طراحی و توسط کمپانی Mojang ساخته وعرضه شد. جنبه ساخت و ساز و خلاقانه بازی Minecraft به گیمر اجازه می‌دهد تا با استفاده از مکعب‌های تکسچر بازی، دردنیای سه بعدی بازی که به صورت همزمان شکل می‌گیرد، به ساخت و ساز بپردازد. دیگرعوامل گیم پلی بازی شامل ماجراجویی، مدیریت منابع، ساخت و ساز وسایل و مبارزه می‌شوند.بخش چند نفره بازی شامل مود survival است کهگیمر باید دنیای بازی را ساخته و جان خود را حفظ کند و در مود creative نیز می‌تواند با منابع نامحدود دنیای موردعلاقه خود را بسازد. در بخش adventure بازی،گیمر می‌تواند در دنیاهایی که توسط دیگر گیمرها ساخته شده، به ماجراجویی بپردازد.در بخش spectator نیز گیمر دنیای دیگر گیمرهارا مشاهده می‌کند. نسخه کامپیوتر بازی به دلیل قابلیت ماد سازی بسیار محبوب است وطرفداران بازی در آن دنیاهای گوناگون با گیم پلی‌های جدید ساخته‌اند.

 

minecraft-hero.df1112867f04.jpg

 

بازی Minecraft با استقبال بسیار خوبی از سوی منتقدان مواجه شد و جوایز زیادی راکسب کرد و تا پایان ماه فوریه 2017، بیش از 121 میلیون نسخه از این بازی به فروشرفته است و دومین بازی پرفروش تاریخ، پس از بازی Tetris محسوب می‌شود. در سپتامبر 2014، کمپانی مایکروسافت کمپانی Mojang و بازی Minecraft را به قیمت 2.5 میلیارد دلار خریداری کرد.

گیم پلی

بازی Minecraft یک بازی سندباکس سه بعدی است که هدف مشخصی را به گیمر ارائه نمی‌کند،اما آزادی عمل گیمر نامحدود است. اما در بازی یک سیستم اچیونت وجود دارد. گیم پلیبه صورت پیش فرض اول شخص است اما گیمر می‌تواند در حالت سوم شخص نیز بازی کند.هسته اصلی گیم پلی پیرامون شکستن بلوک‌ها و استفاده از آن‌ها برای ساخت و ساز است.دنیای بازی از مکعب‌های سه بعدی ساخته شده که در یک الگوی جدولی قرار می‌گیرند وبیانگر عناصر مختلفی چون خاک، سنگ، سنگ‌های معدنی، آب، مواد مذاب، تنه درخت و غیرههستند. اگرچه گیمر می‌تواند آزادانه در دنیای بازی رفت و آمد کند، اما بلوک‌هاتنها در نقاط مشخصی از بازی قابل جایگذاری هستند. گیمر می‌تواند این بلوک‌ها را درجاهای مختلف قرار دهد و ساختمان‌های مختلف را بسازد.

 

unnamed%20(3).jpg

 

در ابتدای بازی، گیمر در دنیایی که بهصورت اتفاقی ساخته شده و بی‌پایان است قرار می‌گیرد. دنیای بازی به بیوم‌هایمختلفی چون دشت، جنگل یا سرزمین‌های برفی تقسیم می‌شود. گیمر می‌تواند در محیط‌هاییچون دشت، کوهستان، جنگل، غار و دریا رفت و آمد کند. سیستم زمان درون بازی دارایچرخه روز و شب است که هر چرخه، 20 دقیقه به طول می‌کشد. در طول بازی، گیمر باکاراکترهای غیر قابل بازی به نام mob مواجهمی‌شود که شامل حیوانات، روستاییان و موجودات وحشی می‌شوند. موجودات غیر وحشیمانند گاوها، خوک‌ها و مرغ‌ها برای شکار موجود هستند و می‌توان از آن‌ها غذا ومواد مورد نیاز برای ساخت و ساز به دست آورد و در روز دوباره پدیدار می‌شوند. درنقطه مقابل، موجودات وحشی مانند عنکبوت‌های بزرگ، اسکلت‌ها و زامبی‌ها در طول شبیا مکان‌های تاریک مانند غارها پدیدار می‌شوند. برخی از موجودات خاص بازی Minecraft توسط منتقدان ستایش شده‌اند،از جمله Creeper که به صورت مخفیانه به گیمرنزدیک شده و منفجر می‌شود و Enderman کهتوانایی تله پورت دارد و می‌تواند بلوک‌ها را بردارد.

 

unnamed%20(2).jpg

 

دنیای بازی به صورت تصادفی و پیوستهتوسط map seed و با توجه به ساعت بازی ساختهمی‌شود، مگر این گیمر آن را غیر فعال کند. اگرچه بازی دارای محدودیت‌هایی در حرکتاست، اما دنیای بازی به صورت بی‌نهایت ایجاد می‌شود و تنها در مسافت‌های بسیاربسیار طولانی، مشکلات فنی ایجاد می‌شود. بازی با تقسیم اطلاعات دنیای بازی به بخش‌هایکوچک‌تری به نام chunk توانستهبه این مهم دست پیدا کند و دنیای بازی تنها زمانی در حافظه دستگاه ایجاد می‌شود کهگیمر در حال بازی باشد.

 

Minecraft%20-%20Xbox%20360.jpg

 

فیزیک بازی غیرواقع‌گرایانه است و جاذبهتأثیری در بلوک‌ها ندارد. مایعات از یک بلوک منبع نشأت می‌گیرند که می‌توان آن‌هارا با گذاشتن یک بلوک جامد حذف کرد. سیستم‌های پیچیده‌ای در بازی با استفاده ازوسایل ابتدایی مکانیکی، الکتریکی و منطقی قابل ساخت هستند.

بازی Minecraft دارای دو دنیای موازی به نام‌های Nether و The End در کناردنیای اصلی بازی است. دنیای The Nether یکدنیای جهنمم مانند است که با استفاده از پورتال‌های ساخت گیمر قابل دسترسی است وحاوی منابع گوناگون است و می‌توان از آن برای پیمایش مسافت‌های زیاد استفاده کرد.دنیای The End یک سرزمین برهوت است که در آناژدهایی به نام Ender Dragon زندگیمی‌کند. کشتن این اژدها منجر به نمایش تیتراژ پایانی بازی می‌شود و داستان آن توسطجولیان گوگ، نویسنده ایرلند نوشته شده است. سپس گیمر به دنیای اصلی بازی برگشته واچیومنت The End را دریافت می‌کند. باس دیگریدر بازی به نام The Wither نیزوجود دارد که کشتن آن منجر به به دست آمدن یک آنتن تقویتی می‌شود.

 

45be6ca3f36798e3f4b35166e5dc47d6-Shot1Megazord.png

 

بازی در کل دارای چهار مود survival، creative، adventure و spectator است. همچنین سیستم سختی بازیدارای چهار سطح است که ساده‌ترین سطح آن به نام peaceful مانع پدیدار شدن دشمنان می‌شود.

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
595
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

فهرست